Skrolla till innehåll

Din karriär börjar här

Ett unikt företag att starta din karriär på

Nowaste Logistics är ett snabbt växande bolag inom tredjepartslogistik som ständigt är på jakt efter nya och härliga medarbetare. Som medarbetare hos oss är du en del av ett lag som hanterar produkter till kunder över hela Sverige. 

Varje arbetslag har övergripande ansvar över kvalité, kontroll och att skapa ett härligt arbetsklimat tillsammans. Vill du utveckla både dig själva och bolaget på samma gång? Då kan Nowaste vara platsen för dig.

Ta chansen att följa med på en häftig resa tillsammans med en av Sveriges främsta tredjepartlogistiker, med utmanande logistik-, IT- och transportlösningar.

Nowaste Logistics driver flera terminaler med lagerverksamhet. Det är ett arbete som kräver styrka och uthållighet då det inkluderar tunga lyft och flertalet timmar på truck. Grunden i det dagliga arbetet är inget vi förskönar istället väljer vi att satsa på våra anställda och skapa ett mervärde i arbetsvardagen.

 

  • Nowaste Logistics blev årets bästa arbetsplats av Handels fackklubb år 2017.

  • Vi använder inga bemanningsföretag utan tar ansvar för våra egna anställda.

  • Vi har en rad olika förmåner.

    Bland annat ett fullt utrustat företagsgym, helt gratis, för både dig som anställd och din respektive. Vi har även en årlig gala, årligt julevent, olika sportturneringar, subventionerade luncher och mycket annat.

  • Här har du aldrig tråkigt på lunchen.

    Det finns bland annat pingisbord, TV-spel och en datorpark. Detta är bara för att nämna några, resten får du veta mer om på din första arbetsdag.

Landskronavägen 5
252 32 Helsingborg Vägbeskrivning Riad.h@nowaste.se 042-450 22 35 Se sida

Atria-terminalen

Basaltgatan 9
254 68 Helsingborg Vägbeskrivning Niclas.n@nowaste.se 042-450 22 84 Se sida

Bolist-terminalen

Kapplöpningsgatan 8
252 30 Helsingborg Vägbeskrivning Mattias.g@nowaste.se 0721662313 Se sida

Coolstuff-terminalen

Makadamgatan 15
254 64 Helsingborg Vägbeskrivning Kewin.z@nowaste.se 0738372253 Se sida

Everfresh-terminalen

Långebergavägen 190
256 69 Helsingborg Vägbeskrivning Ermin.i@nowaste.se 042-4502442 Se sida

Solutions Ametisten

Porfyrgatan 1
254 68 Helsingborg Vägbeskrivning Se sida

T2 - terminalen

Mineralgatan 17
254 64 Helsingborg Vägbeskrivning Martin.i@nowaste.se 042-450 22 84 Se sida

Trademax-terminalen

Strandbadsvägen 19
252 29 Helsingborg Vägbeskrivning Richard.h@nowaste.se 073-745 22 55 Se sida

Trademax Tostarp

Mineralgatan 15
254 64 Helsingborg Vägbeskrivning Simon.w@nowaste.se 070-4391825 Se sida

Här möter du Kristopher, eller Skägget som vi känner honom allra bäst som. Kristopher är lugnet i egen hög person och med sin hjärtliga karaktär sprider han värme omkring sig som är svår att ducka för.

Skägget Produktionsledare

Möt Benjamin, en av våra härliga medarbetare, med ett aningen säreget men oj så häftigt fritidsintresse.

Benjamin Fridell Terminalarbetare
Teamtailor

Karriärsida från Teamtailor