Avdelning

Kontor och administration

Connect

Connect

Connecta med oss för att hålla dig uppdaterad med nya jobb.

Alla jobb

Nowaste Logistics driver flera terminaler med lagerverksamhet. Det är ett arbete som kräver styrka och uthållighet då det inkluderar tunga lyft och flertalet timmar på truck. Grunden i det dagliga arbetet är inget vi förskönar istället väljer vi att satsa på våra anställda och skapa ett mervärde i arbetsvardagen.

 

Varför Nowaste?

  • Nowaste Logistics blev årets bästa arbetsplats av Handels fackklubb år 2017.

  • Vi använder inga bemanningsföretag utan tar ansvar för våra egna anställda.

  • MiH Guld - Årets Företag 2019

    Vägledande kriterier var långsiktighet avseende lönsamhet, mångfald, miljö och etik.

  • Subventionerad lunch på Everfresh samt Holy Greens, betald frukost, P-köpslåda.

  • Vi har en rad olika förmåner:

    Bland annat ett fullt utrustat företagsgym, helt gratis, för både dig som anställd och din respektive. Vi har årligt julevent, olika sportturneringar, subventionerade luncher och mycket annat.

  • Här har du aldrig tråkigt på lunchen.

    Det finns bland annat pingisbord, TV-spel och en datorpark. Detta är bara för att nämna några, resten får du veta mer om på din första arbetsdag.

Landskronavägen 5
252 32 Helsingborg Vägbeskrivning Riad.h@nowaste.se 042-450 22 35 Se sida

Atria-terminalen

Basaltgatan 9
254 68 Helsingborg Vägbeskrivning Niclas.n@nowaste.se 042-450 22 84 Se sida

Bolist-terminalen

Kapplöpningsgatan 8
252 30 Helsingborg Vägbeskrivning Mattias.g@nowaste.se 0721662313 Se sida

Coolstuff-terminalen

Makadamgatan 15
254 64 Helsingborg Vägbeskrivning Kewin.z@nowaste.se 0738372253 Se sida

Everfresh-terminalen

Långebergavägen 190
256 69 Helsingborg Vägbeskrivning Ermin.i@nowaste.se 042-4502442 Se sida

Solutions Ametisten

Porfyrgatan 1
254 68 Helsingborg Vägbeskrivning Se sida

T2 - terminalen

Mineralgatan 17
254 64 Helsingborg Vägbeskrivning Martin.i@nowaste.se 042-450 22 84 Se sida

Trademax-terminalen

Strandbadsvägen 19
252 29 Helsingborg Vägbeskrivning Richard.h@nowaste.se 073-745 22 55 Se sida

Trademax Tostarp

Mineralgatan 15
254 64 Helsingborg Vägbeskrivning Simon.w@nowaste.se 070-4391825 Se sida

Teamtailor

Karriärsida från Teamtailor